Náš strom 13

10. září 2011 v 18:05 | MK |  Náš strom
Náš strom 13
Tom:
Věděl jsem,že ona holka už odešla a tak jsem se vrátil zpět do pokoje.Ve vzduchu jsem stále cítil její vůni.Potřeboval jsem z toho pokoje zmizet,protože jsem začínal mít výčitky svědomí,jako bych snad udělal něco špatného,zlého,ale vždyť mě k tomu přece dokopal,ale já ho zase miloval,tak to v podstatě nebylo nic tak zvláštního.
,,Bože to jsi to dopracoval hošánku!"Zanadávám si v duchu.,,Nejdřív ho z duše nenávidíš,žárlíš na něho a potom ho miluješ a máš kvůli němu výčitky."
Zvláštní,jak se všechno tak rychle dokáže otočit na úplně jiný směr.
Hodím na sebe nějaké oblečení.V poslední době jsem občas po tajnu zavítal do Billova pokoje.Samozřejmě ne,když tam byl on a taky jsem se ve společnosti a taky před ním samotným snažil přetvařovat.Díky bohu,že přetvářování mi jde v poslední době docela dobře,takže myslím,že nic na mě nepoznal.
Pořád tu vůni cítím a mám chuť se nadýchat té Billové.No doufám,že není doma.
Už oblečený vyklouznu z pokoje,rozhlédnu se kolem a jemně zaklepu,když se nic neozve,tak uznám,že tam nejspíš nebude a vezmu za kliku.
Bylo odemčeno.,,Bože,ještěže si toho někdo nevšiml!Bráška byl zase roztržitý a zapomněl zamčít."Ušklíbnu se a vejdu.
Už v předsíni mě udeřila vůně Billových kabátů.Přesně tohle jsem potřeboval,být někde kde on tráví většinu času.
Vyzuju si boty a vydám se do ložnice.
Pokoj byl pečlivě uklizený,jen na posteli se povaloval Billův deník.Rozhlédnu se kolem jestli se třeba ještě někde neobjeví a když naznám,že jsem tu skutečně sám.Usadím se na posteli a pomalu vezmu tu již téměř popsanou věc do ruky.Už dlouho jsem jeho povídku nečetl,naposledy myslím před dvěma nebo třema rokama.Nadechnu se a otevřu deník někde v polovině,kde je kapitola ,,First kiss".Datum přesně odpovídalo na den,kdy jsme se políbili.
Nějak jsem nestihl si to tehdy přečíst,protože jsem zůstal s ním.Začtu se do této kapitoly,pak pročítám další,hltám jednotlivá písmenka.Musím se u toho tvářit opravdu zvláštně,protože se usmívám čím dál víc.Příjemně mě z toho hřeje u srdce a to teplo se mi rozlévá až do konečků prstů.
,,No tahle kapitola se mi vážně líbí."Ušklíbnu se pro sebe a začnu číst další.Ta už se mi ovšem líbí méně.Je tam napsané,že se nikdy nechtěl stát slavným zpěvákem,ale že to všecko dělal kvůli mně.Skousnu si ret.Tohle jsem vážně nevěděl.Myslel jsem,že hudbu miluje stejně jako já,ale opak byl pravdou.Byl vždycky jiný než já.Byl slušný,hodný ke všem,tichý,uzavřený,s velkou fantazii.
Takový byl Bill,kterého jsem miloval.Poslední kapitola se týkala oné naší sázky.
,,Cože?Zamilovaný!,,Proč mi o tom neřekl?"Zatmí se mi před očima.Nevím jestli se mám smát štěstím nebo nadávat.Za to,že mi to neřekl dřív.
Bill:
Rozhodnu se přespat u Nicka.Je to asi to nejlepší co teď můžu udělat.Jen mě trochu mrzí můj deník s povídkou,který jsem musel nechat na hotelu.No co,vyzvednu jí zítra.S Nickem kecáme o všem možném.Co jsme dělali za ty roky co jsme se neviděli,co je nového a tak dále.
,,Jak si vůbec pokročil s tvým dílem?"Optá se Nick se zájmem.
,,Jo docela dobře,ale konec ještě nenašla."
,,Však brzo najde neboj."Ušklíbne se můj kamarád.
,,Doufám,že máš pravdu.Jsem rád,že už nejsme rozhádaní."
,,Nápodobně.Promiń za ten můj výstup před dvěma lety."
,,To je dobrý.Je to pryč,hlavně že teď jsme za dobře."
,,Souhlasím.Pořád posloucháš Nenu,jako předtím,když jsem tě znal?"
,,Jo pořád je úžasná.Chtěl bych se s ní někdy setkat."Zasním se.Mám tu zpěvačku opravdu moc rád.
,,Vůbec ses nezměnil."Zakroutí s úsměvem hlavou.
Ještě dlouho si takto povídáme a já pomalu zapomínám na událost,která se dnes stala.Je to zvláštní,že v přítomnosti Nicka se vždy tak uklidním,ale vím že jakmile se zítra vrátím na hotel začnu na svou chybu zase myslet.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Designed by Crazy.DE.Bill