Náš strom 14

11. září 2011 v 15:12 | MK |  Náš strom
Náš strom 14
Takže tahle povídka tu asi bude teď často,protože jsem se rozhodla dokončit jí jako první.Snad se vám bude trochu líbit a neukamenujete mě moc a jinak omlouvám se za jednu menší chybku v předchozím díle :)
Bill:
Kecali jsme s Nickem skoro celou noc.Dozvěděl jsem se,že si našel přítelkyni,se kterou je velmi šťástný.Přál jsem mu to a byl jsem rád za jeho štěstí.Potom už jsme šli spát a když jsem se brzo ráno vzbudil,tak to totiž mám ve zvyku,když jsem v cizím prostředí nebo u kamaráda na návštěvě,vždycky začnu šramotit klidně v 7 ráno,ale jinak bych prospal celý svůj život,když jsem doma nebo někde,kde si zvyknu.
,,Bille,co to vyvádíš?"Zeptá se Nick unaveně,když začnu štrachat ve své tašce.
,,Promiň spi klidně dál.Jdu si jen pro mobil."Omluvně se na něj zadívám.Nick jen protočí oči a otočí se na druhou stranu.Já už,ale nejspíš neusnu a tak začnu hledat po pokoji svoje boxérky.Samozřejmě se snažím být potichu,ale nějak mi to nejde a dělám větší kravál než bych měl,když se mi podaří vyhrabat odněkud džíny,tak mi pásek od nich spadne na zem a v závěru i mobil.Naštěstí to chudák přežil.Nick v posteli zavrčí a posadí se na postel.
,,Sakra Bille ty naděláš víc kraválu než moje babička,která už v devět ráno bouchá řízky."Zívne si Nick s úšklebkem.
,,Promiň spi klidně dál."Zamrkám na něj omluvně.
,,Očividně to není možný."Zasměje se.,,Nevadí aspoň neprospím mladí."Ušklíbne se a začne se převlékat.
,,Doprovodíš mě na hotel prosím? "Zadívám se na něj prosebně.Moc se mi tam sice nechce,ale vědomí toho,že bych měl ještě nocovat v cizím pokoji mě nutí to uspíšit.Prostě miluju svou postel a na tu v hotelovém pokoji už jsem si pomalu zvykal.
,,Ale to víš,že jo."Ušklíbne se na mě už oblečený Nick.
Také se obléknu a jen lehce se jdu do koupelny nalíčit.Dneska si dám jen řasenku,nějaký stíny a možná trochu lesku.Nemám moc náladu na nějaký extra malování.Pohlédnu na sebe do zrcadla.No musím uznat,že to skutečně dnes není žádná sláva.Pod očima se mi rýsují kruhy a jsem bílý,jako křída.,,No co se dá dělat?"Povzdechnu si,sbalím svojí taštičku a vrátím se k Nickovi do pokoje.
,,Páni dnes ses nemaloval!Sekne ti to!"Smekne mi poklonu.
,,Ech no děkuju."Zčervenám až ke kořínkům vlasů.Vždycky takto reaguju,když mi někdo smekne poklonu.Ať už je to rodinná příbuzná,nějaký kluk nebo holka.
Nick se pro sebe uchechtne,když vidí,jak jsem zrudnul a já už radši nic neříkám a rychle se snažím stočit téma jinam.
,,Uvidíme se ještě někdy?"Zeptám se rychle.Doufám,že odpoví kladně,protože ho asi budu teď hodně potřebovat.
,,No jestli budeš chtít,ale pozítří jedu domů.Tak mi můžeš klidně zavolat nebo napsat na mail.Ten starý je pořád platný."
,,Dobře"Kývnu a malinko vykulím oči,když Nick nasedne na hotelové zábradlí a jede na něm až dolů.Já raději důstojně sejdu schody za ním.
,,Promiň,já si to nikdy nemůžu odpustit."Uchechtne se.
,,Jo v pohodě.Hlavně aby ti nevynadali."
,,Ne neboj,když to dělám po tajnu a nikdo mě nechytne je to ok."
Jen nad ním s úsměvem zakroutím hlavou a jdu mu těsně v patách.Po cestě pozdraví pár lidí a já se k němu raději přidám,i když ty lidi neznám.
,,Myslíš,že bude Tom na hotelu?"Optá se,když už stojíme venku.
,,Hm to nevím,ale měl by.Doufám,že ne."Povzdechnu si.
,,Prosímtě neboj!Bude to ok hm?"
,,Snad máš pravdu Nicku."S malou dušičkou jdu před ním.Vůbec se mi nechce se s Tomem setkat.Za prvé bych měl pocit viny a za druhé.Nechtěl jsem poslouchat detailně co měl s tou holkou.
Bohužel cesta uběhla až nezvykle rychle a my stanuli před naším hotelem.
,,Tak zatím Nicku.Dál už to budu muset zmáknout sám."Otočím se na kamaráda a vděčně se na něj usměju.
,,Jasně tak zatím.A Bille…drž se!"Věnuje mi povzbudivý pohled a pomalu jde zpátky na svůj hotel.Odhodlaně se otočím od místa,kde před chvilkou stál Nick a vydám se nejdříve do velkého vestibulu a potom po schodech do svého apartmá.
Ztěžka vystoupám schody do prvního patra a zamířím do svého pokoje.Vytáhnu klíče a odemknu.,,Sakra nechal jsem odemčeno,ještěže na to nikdo nepřišel nebo bych měl pravděpodobně vykradený celý pokoj."
V předsíni si zuju boty.,,Sakra co tu dělají Tomovi?"Zanadávám,když se o ně málem přerazím.Co nejrychleji vejdu do své ložnice a koho tam nevidím.Tom si v oblečení ustlal na mojí posteli.Ze spaní cosi mumlal a pevně svíral mojí deku,jakoby to snad byl nějaký plyšový medvěd.
,,Ehm ehm!"Odkašlu si.Nic se však nestalo,jen Tom malinko pohnul nohou.
,,Ehm ehm!"Zkusím to víc nahlas a to už se Tom prudce vymrštil do sedu,až se ho skoro leknu.
,,Jé Bille ahoj!"Zamrká na mě překvapeně.
,,Ahoj,co tu prosímtě vyvádíš?"Dám si ruce křížem na prsou.
,,Promiń asi jsem usnul.Chtěl jsem tě zeptat,jestli si nemůžu přečíst další díl té povídky a ty jsi byl pryč,tak jsem si jí přečetl a omlouvám se,že bez dovolení."Sklopí Tom pohled někam do země.
,,A kdo ti dovolil hrabat se mi ve věcech?!"Přejdu nasupeně k němu.Za normálních okolností bych se krčil před Tomem já,ale mám nějakou bojovnou náladu.
,,Promiň.."Omluví se Tom znovu a zahanbeně se podívá někam do země.
Je nějaký plachý.To u něj není moc zvykem.
,,Mohl ses aspoň zeptat."Řeknu už o poznání klidněji,když vidím,že se teď výjimečně chová plaše a mile,tak mě ta bojovnost moc dlouho nevydrží."
,,Já vím,ale je to hezký díl."Usměje se.Přistoupí ke mně a dívá se na mě trochu zvláštně.
,,Ehm co to děláš?"Vydechnu,když mě pohladí po tváři a zkoumavě si mě prohlíží.
,,Prohlížím si tě."Objasní mi s úsměvem.
,,Aha..no a co jinak potřebuješ?"Odstoupím od něj.
,,Chci si s tebou o něčem promluvit…."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Suzy Suzy | Web | 11. září 2011 v 15:51 | Reagovat

Ahoj mohla by som ťa poprosiť o jednu maličkosť? Mam na facebooku fanpage môjho blogu. Mohla by si ho prosim ťa podporiť? Stači ak daš jedno *LIKE*
http://www.facebook.com/pages/naj-gitarista-tomblogcz/190492984353290
Vopred ti dakujem za podporu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Designed by Crazy.DE.Bill